Autor: marketing

Petr Lávička: Jak jsme se inspirovali v Uruguayi a Argentině

Uruguay a Argentinu znám díky podnikání již přes dvacet let. Jezdili jsme tam a poznávali místní gastronomii a ojedinělou chuť masa. S tím vznikla i idea otevřít steak house i v Praze na základě zkušeností z jižní Ameriky, tedy podávání čistého masa se solí a pepřem připravené na otevřeném grilu a další jihoamerické speciality jako empanadas, chimichuri či salsa.

Po celou dobu spolupracujeme v jižní Americe s jednou osobou, která maso pro nás zajišťuje. Nejdříve to bylo z oblasti Colonia a v současnosti vozíme ze závodu Mirea z oblasti San Chasinto.

Vína dovážíme z Argentiny ze sklepů Pisano z oblasti Progresso a dále z oblasti Mendosy a Patagonie, sklepy Fabre Montmayou Phebus, Humberto CanaleGoyenechea.

Poznal jsem, jak chuťově skvělé ladí kvalitní maso s argentinskými víny, a proto jsme se rozhodli začít i v u nás v Čechách. Vlastně jsme byli úplně první, kteří dodávali maso do Čech po roce 1990 a do dneška jsme jediný přímí dovozci.

jižní Americe jsem byl několikrát v rámci pracovních cest, poprvé s českými veterináři, aby se vůbec získalo povolení dovážet do České republiky a poté v roce 1999 jsem se dohodl na přímých dovozech. Několikrát jsem také navštívil přímo obchodní partnery.

Nejvíce mě zaujala hospoda v Montevideu, Mercado del Puerto. Je to restaurace ve starém v přístavu, kam chodí celé Montevideo. Celkově je zde velké množství restaurací a stánků, kde se připravuje maso na obrovských grilech.

A aby BEEF BAR byl co nejvíce autentický, posbíral jsem si recepty našich partnerů. Vše se dá ochutnat, včetně vín, v naší restauraci BEEF BAR. Musím říci, že jižní Amerika mě opravdu chytla za srdce a jsem rád, že mohu realizovat svůj sen.

  

      

    

 

   

   

  

     

   

BEEF BAR BISTRO – vezměte si kousek jižní Ameriky do svého domova

Pokud chcete doma připravit gurmánské překvapení, určitě Vám v tom pomůžou lahodné delikatesy, uruguayské maso a argentinská vína z našeho Bistra, které je součástí restaurace BEEF BAR. Čerstvé hovězí maso je pro Vás připraveno každý den.

Nechce se Vám do přípravy a chcete si nést domů hotový oběd či večeři?

Pak doporučujeme výtečné Pastrami, saláty, choriza, sušené šunky a další speciality…

Veškeré maso připravíme podle vašeho přání, ať s přípravou nemáte žádné starosti.

Navštivte Bistro v BEEF BARu a odneste si kousek jižní Ameriky domů!

 

  

  

  

Petr Lávička, spolumajitel restaurace Beef Bar: Jak jsem ladil pastrami….

Když jsme v listopadu 2013 navštívili Londýn, abychom ochutnali pastrami, dostali jsme pastrami sendvič v chlebu, který silně připomínal český klasický žitný chléb s kvašenou okurkou, zelím, masem a hořčicí. Začal jsem přemýšlet, že pokud chceme pastrami v Čechách, musíme dostat český chléb do klasické toastové formy. Chleba nám nakonec peče soukromá pekárna na objednávku, právě kvůli jinému tvaru chleba. Protože kvašené zelí a okurky potřebujeme celý rok a ve stejné kvalitě, dovážíme je z Maďarska, kde kvašené zelí a okurky mají po celý rok díky klimatickým podmínkám. Dále jsem zkoušel různé typy hořčic – francouzské či anglické, ale žádná chuťově neladila… Nakonec jsem našel hořčici v Německu, která již byla chuťově vynikající. Zkoušeli jsme i maso různého původu a plemen a výslednou technologii jsem odladil s výrobcem masných výrobků a katedrou technologie a masaVŠCHT. Výsledkem je současná dnešní chuť pastrami, které nabízíme v Beef Baru.

BEEF BAR navštívil Daniel Pisano, majitel vinařství v Uruguayi

Ve středu 22. března navštívil BEEF BAR Daniel Pisano, vinař z uruguayské oblasti Pisano, jehož vína můžete ochutnat i v BEEF BARU. V rámci degustace vín oznámila také Adriana Dergam, budoucí honorární konzulka Uruguaye, otevření uruguayského konzulátu v Praze v dubnu 2017. Na akci byli také přítomni uruguayský velvyslanec působící ve Vídni Bruno Javier Faraone Machado, a další významní hosté.

Zleva:

Adriana Dergam, budoucí honorární konzulka Uruguaye, Bruno Javier Faraone Machado, uruguayský velvyslanec ve Vídni, Daniel Pisano, jeden z největších exportérů uruguayského vína, rodinné vinařství Pisano, Petr Lávička, spolumajitel restaurace BEEF BAR

Návštěva v mecce Pastrami v New Yorku u Katze

V září 2016, v době, kdy už BEEF BAR pár měsíců běžel, jsme se rozhodli ještě ochutnat pastrami v New Yorku v mecce pastrami v restauraci „U Katze“, kde pastrami mělo svůj boom. Restaurace „U Katze“ je vlastně velká jídelna, kde část restaurace je s obsluhou a část kde si vystojíte frontu klasicky u pultu a pak jíte v jídelně. Do této restaurace chodí celý New York a mají zde pastrami na různé způsoby.

Ingredience v pastrami „U Katze“ je totožné s pastrami, které připravujeme v BEEF BARu, tedy hovězí maso, okurky, zelí a hořčice. Cena je kolem patnácti dolarů.

Restaurace „U Katze“, která byla založena v roce 1888 je populární zejména mezi turisty právě díky pastrami. Každý týden se „U Katze“ prodá neuvěřitelných 6 800 kg pastrami, což podtrhuje jak je tato restaurace vyhlášená celosvětově.

 

    

Jak jsme v Londýně poznávali pastrami…

Když jsme přišli před několika lety s ideou, že otevřeme restauraci, tak jsme se setkali s Romanem Vaňkem, se kterým jsme konzultovali náš záměr. Řekl nám, že kromě steaků bychom mohli zkusit i pastrami a doporučil nám jako nejlepší ochutnat pastrami v Londýně a v New Yorku u Katze.

Proto jsme se v listopadu 2013 rozhodli odjet do Londýna, abychom pastrami sendvič ochutnali. V Londýně je trh s potravinami a jídlem, který se koná pouze v sobotu. Na tento trh chodí celý Londýn, kde jsou v nabídce ryby, maso, víno a je zde velmi populární pastrami, na které jsme čekali frontu přes hodinu.

Nesmírně nám pastrami zachutnalo, a proto jsem začal hledat po internetu a našel jsem spoustu doporučení a receptů. Postupně jsem začal připravovat a zkoušet různé tipy a receptury v domácích podmínkách po dobu dvou let, co probíhala rekonstrukce a příprava restaurace Beef Bar. Do otevření Beef Baru jsme odladili kombinaci směsi a technologii výroby pastrami, které nabízíme u nás v restauraci.

  

  

Nové menu – přijďte ochutnat

Po půlroce od otevření jsme pro vás připravili nové menu.

Oblíbené evergreeny samozřejmě zůstávají – Carpacio, Pastrami, burger, tatarák a další.

Nabídku steaků jsme se pro vás snažili zjednodušit. Máte tedy výběr z osmi druhů masa. Steak Vám připravíme na vaše přání a podle váhy, kterou si sami určíte. Na výběr máte z těchto druhů: RUMP STEAK, STRIPLOIN STEAK, RIB EYE STEAK, STEAK Z HOVĚZÍ SVÍČKOVÉ, PICANHA, MAMINHA, VACIO GRANDE a FLANK STEAK.

Dále jsme pro vás připravili i několik novinek jako například FILET MIGNON S RESTOVANÝMI PIMENTOS DE PADRON, PICANHA V KORIANDROVÉM PESTU s domácími hranolky nebo SVÍČKOVÁ PEČENÁ NA JEHLE V PARMEZÁNU s restovanou zeleninou.

Těšíme se, že vám nové menu udělá radost.

BEEF BAR, maso jako umění.

BEEF BAR….. příběh o jedné životní cestě za splněným snem

Kdy začal? Toť otázka…ale pojďme se podívat jak křižovatka, jak je historicky nazývána ulice Na Perštýně, překřížila cestu Petrovi Lávičkovi…a že to vezmeme pěkně poctivě od podlahy……od podlahy BEEF BARu.

Google by to viděl pod klíčovými slovy asi takhle…Petr Lávička, Na Perštýně, Pastrami, uruguayské hovězí maso a víno a pivo Matuška. Tak to vyzkoušejme…..

BEEF BAR Story…

V 16. století vzniká název ulice Na Perštejně, který je odvozen od domu, který vlastnil Jiřík Kasík z Perštejna. V 19. století získal název dnešní podobu Na Perštýně. V polovině 19. století ulici proslavila kavárna Union, kterou navštěvovali významné osobnosti Alois Jirásek, Mikoláš Aleš, Antonín Dvořák či Josef Václav Sládek. Vkládáme příběh Pastrami, které na konci 19. století, přinesli do Spojených států židovští přistěhovalci z východní Evropy, historické prameny mluví o původu z Rumunska. Zejména v New Yorku se hovězí pastrami stalo oblíbeným košer jídlem. Dalším pojítkem k našemu příběhu je, že v roce 1828 vzniká Urugayská republika. O panu Lávičkovi a pivu Matuška se nedochovali žádné historické prameny.

20.století ulice Na Perštýně není podrobně zmapováno, ale pamětníci by mohli vyprávět, jak se tato ulice měnila pod vlivem historických událostí. Odhadujeme, že pastrami v USA nabírá na oblíbenosti a dostává se pomalu do dalších zemí. Uruguay se zmítá v politických a ekonomických problémech. Ale v Čechách dochází k zásadním událostem… objevují se první zmínky o panu Lávičkovi a jeho začátcích, kdy se seznamuje s hovězím masem a víny, které se mu stali osudným. Jak sám říká:

„Koncem 90. let nám němečtí partneři nabídli uruguayské maso ke koupi a to byl začátek. Nejen podnikání, ale také velké lásky. Uruguayské hovězí bylo vynikající a tak jsme začali hledat cesty, jak jej dovážet do České republiky bez prostředníka a mít tak kontrolu nad jeho kvalitou. Nejdříve to vypadalo dost beznadějně, ale nakonec se nám podařilo díky uruguayskému velvyslanci v Praze navázat bližší kontakty s uruguayskými zpracovateli masa a měli jsme vyhráno.“

A že to byla výhra nejen podnikatelská, ale i životní láska, dokazuje otevření BEEF BARu v červnu 2016.

Vraťme se ale ještě k faktům, v roce 2009 je založen pivovar Matuška, jehož pivo můžete ochutnat právě v BEEF BARu. Ulice Na Perštýně stále patří ke křižovatce ulic v centru Prahy a podmanivé a křehké chuti uruguayského hovězího masa a vína od pana Lávičky, podléhají fajnšmekři nejen celé Prahy. BEEF BAR je zkrátka splněním jednoho velkého snu, který nyní bude bavit všechny, kteří jej navštíví.

A co by na to řekl Jiřík Kasík z Perštejna či Antonín Dvořák? Můžeme jen hádat. Každopádně vy máte nyní možnost BEEF BAR Story psát s námi.

Pokračování příště……

Pro fanoušky domácího grilování je uruguayské hovězí maso z BEEF BARu správná volba

Blíží se návštěva přátel či rodinná oslava? Nebo si prostě chcete ugrilovat něco výjimečného? Uruguayské hovězí maso z BEEF BARu si zamilují všichni, kdo ho ochutnají. Přijďte k nám do BEEF BARu, Na Perštýně 10, kde na Vás čeká čerstvé hovězí maso, argentinská vína a další delikatesy, na kterých si excelentně pochutnají Vaši přátelé či rodina.

Nemůžete se dostavit sami? Nevadí, kontaktujte nás na 224 267 388 nebo kontakt@beefbar.cz a delikatesy dorazí k Vám!

Budete na domácí grilovačce za hvězdy! A všichni Vás budou milovat!

Seznamte se s Pastrami….

Pastrami – jak to začalo?

Pastrami, jehož základem je hovězí maso, jsme si zamilovali při prvním ochutnání a hned jsme věděli, že to je lahůdka, do které se zamilujete i vy, stejně tak jako jí milují obyvatelé New Yorku a dalších světových měst. Pastrami totiž proslavila v New Yorku židovská komunita z Besarábie a Rumunska, která jej v pouličních bistrech nabízela od poloviny 19. století. A nyní si můžete na výtečném pastrami pochutnat i vy v BEEF BARu.

Pastrami – jak se připravuje?

Pastrami vyžaduje speciální přípravu masa. Žádná z fází se nedá uspěchat a věřte, že výsledek pak stojí opravdu za to.

Hovězí hrudí se nejprve marinuje ve směsi koření a bylin. Pak se udí na tvrdém dřevě. Třetí fází přípravy lahodných plátků spočívá v tepelné úpravě – maso se vaří nebo připravuje v páře. Díky všem třem způsobům získáte delikatesu – velmi jemné a lahodné uzené, které se krájí na tenké plátky a v sendviči se obvykle chuťově propojí s kysaným zelím, kyselou okurkou a hořčicí.

Pastrami – tuto lahůdku si rychle oblíbíte

Ochutnali jste za svůj život mnoho delikates? Tak věřte, že pastrami bude patřit mezi ně. Najdete v něm požitek a výborné jídlo v jednom. Je to výsledek kuchařského umění a navíc lahodně zasytí v době oběda či přátelské večeře. Ve spojení s argentinským vínem se budete nad směsí neodolatelných chutí jenom rozplývat.

MASO JAKO UMĚNÍ!