Petr Lávička: Jak jsme se inspirovali v Uruguayi a Argentině

Uruguay a Argentinu znám díky podnikání již přes dvacet let. Jezdili jsme tam a poznávali místní gastronomii a ojedinělou chuť masa. S tím vznikla i idea otevřít steak house i v Praze na základě zkušeností z jižní Ameriky, tedy podávání čistého masa se solí a pepřem připravené na otevřeném grilu a další jihoamerické speciality jako empanadas, chimichuri či salsa.

Po celou dobu spolupracujeme v jižní Americe s jednou osobou, která maso pro nás zajišťuje. Nejdříve to bylo z oblasti Colonia a v současnosti vozíme ze závodu Mirea z oblasti San Chasinto.

Vína dovážíme z Argentiny ze sklepů Pisano z oblasti Progresso a dále z oblasti Mendosy a Patagonie, sklepy Fabre Montmayou Phebus, Humberto CanaleGoyenechea.

Poznal jsem, jak chuťově skvělé ladí kvalitní maso s argentinskými víny, a proto jsme se rozhodli začít i v u nás v Čechách. Vlastně jsme byli úplně první, kteří dodávali maso do Čech po roce 1990 a do dneška jsme jediný přímí dovozci.

jižní Americe jsem byl několikrát v rámci pracovních cest, poprvé s českými veterináři, aby se vůbec získalo povolení dovážet do České republiky a poté v roce 1999 jsem se dohodl na přímých dovozech. Několikrát jsem také navštívil přímo obchodní partnery.

Nejvíce mě zaujala hospoda v Montevideu, Mercado del Puerto. Je to restaurace ve starém v přístavu, kam chodí celé Montevideo. Celkově je zde velké množství restaurací a stánků, kde se připravuje maso na obrovských grilech.

A aby BEEF BAR byl co nejvíce autentický, posbíral jsem si recepty našich partnerů. Vše se dá ochutnat, včetně vín, v naší restauraci BEEF BAR. Musím říci, že jižní Amerika mě opravdu chytla za srdce a jsem rád, že mohu realizovat svůj sen.

  

      

    

 

   

   

  

     

   

BEEF BAR BISTRO – vezměte si kousek jižní Ameriky do svého domova

Pokud chcete doma připravit gurmánské překvapení, určitě Vám v tom pomůžou lahodné delikatesy, uruguayské maso a argentinská vína z našeho Bistra, které je součástí restaurace BEEF BAR. Čerstvé hovězí maso je pro Vás připraveno každý den.

Nechce se Vám do přípravy a chcete si nést domů hotový oběd či večeři?

Pak doporučujeme výtečné Pastrami, saláty, choriza, sušené šunky a další speciality…

Veškeré maso připravíme podle vašeho přání, ať s přípravou nemáte žádné starosti.

Navštivte Bistro v BEEF BARu a odneste si kousek jižní Ameriky domů!

 

  

  

  

Petr Lávička, spolumajitel restaurace Beef Bar: Jak jsem ladil pastrami….

Když jsme v listopadu 2013 navštívili Londýn, abychom ochutnali pastrami, dostali jsme pastrami sendvič v chlebu, který silně připomínal český klasický žitný chléb s kvašenou okurkou, zelím, masem a hořčicí. Začal jsem přemýšlet, že pokud chceme pastrami v Čechách, musíme dostat český chléb do klasické toastové formy. Chleba nám nakonec peče soukromá pekárna na objednávku, právě kvůli jinému tvaru chleba. Protože kvašené zelí a okurky potřebujeme celý rok a ve stejné kvalitě, dovážíme je z Maďarska, kde kvašené zelí a okurky mají po celý rok díky klimatickým podmínkám. Dále jsem zkoušel různé typy hořčic – francouzské či anglické, ale žádná chuťově neladila… Nakonec jsem našel hořčici v Německu, která již byla chuťově vynikající. Zkoušeli jsme i maso různého původu a plemen a výslednou technologii jsem odladil s výrobcem masných výrobků a katedrou technologie a masaVŠCHT. Výsledkem je současná dnešní chuť pastrami, které nabízíme v Beef Baru.

BEEF BAR navštívil Daniel Pisano, majitel vinařství v Uruguayi

Ve středu 22. března navštívil BEEF BAR Daniel Pisano, vinař z uruguayské oblasti Pisano, jehož vína můžete ochutnat i v BEEF BARU. V rámci degustace vín oznámila také Adriana Dergam, budoucí honorární konzulka Uruguaye, otevření uruguayského konzulátu v Praze v dubnu 2017. Na akci byli také přítomni uruguayský velvyslanec působící ve Vídni Bruno Javier Faraone Machado, a další významní hosté.

Zleva:

Adriana Dergam, budoucí honorární konzulka Uruguaye, Bruno Javier Faraone Machado, uruguayský velvyslanec ve Vídni, Daniel Pisano, jeden z největších exportérů uruguayského vína, rodinné vinařství Pisano, Petr Lávička, spolumajitel restaurace BEEF BAR

Návštěva v mecce Pastrami v New Yorku u Katze

V září 2016, v době, kdy už BEEF BAR pár měsíců běžel, jsme se rozhodli ještě ochutnat pastrami v New Yorku v mecce pastrami v restauraci „U Katze“, kde pastrami mělo svůj boom. Restaurace „U Katze“ je vlastně velká jídelna, kde část restaurace je s obsluhou a část kde si vystojíte frontu klasicky u pultu a pak jíte v jídelně. Do této restaurace chodí celý New York a mají zde pastrami na různé způsoby.

Ingredience v pastrami „U Katze“ je totožné s pastrami, které připravujeme v BEEF BARu, tedy hovězí maso, okurky, zelí a hořčice. Cena je kolem patnácti dolarů.

Restaurace „U Katze“, která byla založena v roce 1888 je populární zejména mezi turisty právě díky pastrami. Každý týden se „U Katze“ prodá neuvěřitelných 6 800 kg pastrami, což podtrhuje jak je tato restaurace vyhlášená celosvětově.

 

    

Váš firemní večírek právě v BEEF BARu

Váháte kde letos udělat váš Vánoční večírek? Pro klienty či vaše zaměstnance?

Překvapte je novou restaurací v centru Prahy – BEEF BAR.

Unikátní nový koncept hlavně o fantastickém mase a k tomu skvělá vína z Argentiny a Uruguaye a pivo Matuška.

Co vám mimo jiné můžeme nabídnout:

  • live show na grilu Josper s otevřeným ohněm
  • exlusivní hovězí maso přímo z Uruguaye
  • tapas bar
  • na míru sestavené vinné degustační menu
  • Vánoční pivo Matuška
  • buďte první – letos jsou to naše první Vánoce, zaručeně zde tedy ještě Vánoční párty nebyla
  • živá hudba
  • taneční vystoupení

Kapacita celé restaurace je 55 míst k sezení, lze rozdělit i na menší části.

Více informací Vám rádi poskytneme na telefonu 774 658 184 či na emailu manager@beefbar.cz.

Těšíme se na vás.

BEEF BAR – maso jako umění.

Jak jsme v Londýně poznávali pastrami…

Když jsme přišli před několika lety s ideou, že otevřeme restauraci, tak jsme se setkali s Romanem Vaňkem, se kterým jsme konzultovali náš záměr. Řekl nám, že kromě steaků bychom mohli zkusit i pastrami a doporučil nám jako nejlepší ochutnat pastrami v Londýně a v New Yorku u Katze.

Proto jsme se v listopadu 2013 rozhodli odjet do Londýna, abychom pastrami sendvič ochutnali. V Londýně je trh s potravinami a jídlem, který se koná pouze v sobotu. Na tento trh chodí celý Londýn, kde jsou v nabídce ryby, maso, víno a je zde velmi populární pastrami, na které jsme čekali frontu přes hodinu.

Nesmírně nám pastrami zachutnalo, a proto jsem začal hledat po internetu a našel jsem spoustu doporučení a receptů. Postupně jsem začal připravovat a zkoušet různé tipy a receptury v domácích podmínkách po dobu dvou let, co probíhala rekonstrukce a příprava restaurace Beef Bar. Do otevření Beef Baru jsme odladili kombinaci směsi a technologii výroby pastrami, které nabízíme u nás v restauraci.

  

  

Pondělní večery s Pastrami v BEER BARU

Připravili jsme pro vás vždy jednou za 14 dní v pondělí od 18:00 speciální večery s Pastrami. Na této akci budete mít možnost ochutnat sendvič Pastrami a sklenku vína za 155 Kč. Výběr máte z uruguayského či argentinského vína nebo můžeme nabídnout i pivo Matuška. Pastrami, jehož základem je hovězí maso, vyžaduje speciální přípravu masa. Hovězí hrudí se nejprve marinuje ve směsi koření a bylin. Pak se udí na tvrdém dřevě. Třetí fází přípravy lahodných plátků spočívá v tepelné úpravě – maso se vaří nebo připravuje v páře. Díky všem třem způsobům získáte delikatesu – velmi jemné a lahodné uzené hovězí maso, které se krájí na tenké plátky a v sendviči se obvykle chuťově propojí s kysaným zelím, kyselou okurkou a hořčicí.

Další pondělní večer pro vás chystáme na 7. a 21. listopadu, dále 5. a 19. prosince.

Více informací o pondělních večerech naleznete na faceboku BEEF BARu.

Napsali o nás

1. BEEF BAR v Hospodářských novinách….

Nová kaple steaků, tak náš BEEF BAR nazvali Hospodářské noviny:

„Skvěle, Gourmetguru zná další místo, kde může otestovat umění přípravy dokonalého rib-eye steaku. Tentokrát z uruguayského hovězího! V ulici Na Perštýně v centru Prahy se v červnu otevřelo nové lahůdkářství a restaurace s názvem Beef Bar.“

A co dále o nás napsali? Více si můžete přečíst v článku zde ….

2. Jednoduchá dokonalost aneb BEEF BAR v časopisu EURO

„Jestli milujete hovězí a víno, běžte na Perštýn“ – jak uvádí titulek článku o BEEF BARU.

„Splněný sen, jehož příprava trvala dva roky. Tak popisuje nový Beef Bar jeho majitel, obchodník s potravinářskými přísadami Petr Lávička. Do Česka dováží jiho americké hovězí, takže je jen logické, že si teď tím uruguayským zásobuje i vlastní restauraci sídlící na pražském Perštýně. Je to zajímavá kombinace toho nejlepšího na světě: křehké a šťavnaté uruguayské hovězí a k němu argentinská vína. Žádný pravověrný masožravec si nemůže přát nic moc jiného,“ citujeme z článku Eura.

Více se můžete dočíst v článku zde

 

3. Lidové noviny: Newyorská pochoutka dobývá Prahu. Co je pastrami a kam na něj zajít?

Dalším mediem, které píší o BEEF BARU jsou Lidové noviny:

„Na pastrami se používá hovězí hrudí. Maso se na cca 7-10 dní naloží do marinovacího láku. Po této době se maso omyje a obalí v jiné směsi koření. Maso obalené v této směsi se cca 4-6 hodin udí a poté vaří v páře. Je důležité, aby maso bylo měkké, křehké a šťavnaté. Z takto připraveného pastrami připravujeme sendviče. Klasický pastrami sendvič se skládá z měkkého čerstvého chleba, ne toastového, vhodné hořčice, kvašených okurek a kvašeného zelí,“ vysvětluje Petr Lávička, spolumajitel pražského Beef baru, kde se na pastrami specializují.

Více se můžete dočíst v článku zde

4. iPRIMA.CZ: Novinky na pražské gastro scéně

Ano, i náš BEEF BAR se dostal mezi pražské gastro novinky, o kterých napsal portal iprima.cz:

„Pochutnat si můžete na vybraných delikatesách z několika kontinentů: k dostání jsou jihoamerické speciality z nejkvalitnějšího hovězího masa a empanadas, ty doplňuje newyorské pastrami společně s legendárním českým točeným pivem Matuška.“

Více se můžete dočíst v článku zde

5. EURO TV: Petr Lávička v rozhovoru pro Euro TV

„Proč je české hovězí i několikrát dražší než kvalitní jihoamerické? „Bývá předražené,“ říká spolumajitel pražské restaurace Beef Bar a dovozce jihoamerického masa Petr Lávička.

V čem se liší argentinské a uruguayské hovězí a proč je obojí na steak lepší než to české? A z jakého kusu masa má steak nejradši jeho velký znalec?

Celý rozhovor můžete vidět zde

Přijďte na polední menu do BEEF BARU

Přichystali jsme pro vás polední menu, které připravujeme vždy následující dva týdny. Menu si můžete v BEEF BARU dopřát každý všední den od 11:30 do 15:00, na víkendy se polední nabídka nevztahuje. Přijďte se na oběd odreagovat do BEEF BARU a ochutnat tak kousek jižní Ameriky. Menu jsou cenové dostupná, přijímáme nově i stravenky.

Více informací o poledním menu sledujte na faceboku BEEF BARu – nebo na Zomatu – či Restu.